מומחה קרינה

 

מומחה קרינה הינו מהנדס מיומן ומומחה לבדיקות קרינה, ייעוץ קרינה, מדידות קרינה, מומחה בפתרון בעיות שמקורם בקרינה כולל מומחיות תאימות אלקטרומגנטית של קרינה בלתי מייננת ומתן פתרונות לצמצום החשיפה לקרינה.

מומחה קרינה בדרך כלל זוכה לכך בשל שנים רבות בהם הוא עוסק בתחום הקרינה עד שנהפך למומחה קרינה, המומחיות של מומחה הקרינה מתבטאת ביכולת מצויינת לזהות ולפתור בעיות קרינה בצורה מהירה ולתמיד.

כמו מומחי הקרינה בארץ וגם בעולם הינה מועטת ביותר שכן בשביל להיות מומחה קרינה יש צורך בפיתוח מומחיות בתחום הקרינה בה כידוע אין כמעט מומחים.

 

בשנים האחרונות בשל עליית כמות מקורות הקרינה הבלתי מייננת בעולמו נוצר צורך לייעוץ של מומחה קרינה. התפתחות עולם התקשורת וכניסת אנטנות הסלולר ומכשירי הסלולר הנפוצים היום אצל כל אזרח, בנוסף הטכנולוגיות החדשות שמביאות איתם מגוון רחב של מקורות קרינה של שטף מגנטי וכן קרינה אלקטרומגנטית ממקורות סלולר ורדיו יצרו בעיות אשר דורשות מיומנות ומקצועיות של מומחה קרינה.

כאשר רוצים לפתור בעיית קרינה חמורה, אשר התגלתה עכשיו , או לא הצליחו לפתור אותה בודקי קרינה רגילים, פונים למומחה הקרינה.

מומחה קרינה בעל ניסיון רב בתחום השידור והקליטה, או מערכות חשמל ולכן מומחה הקרינה יוכל לעשות מדידה מדוייקת של קרינה של מקורות רבים של קרינה אלקטרומגנטית בתחום קרינת סלולר או מומחה הקרינה יאתר שדות מגנטיים בתחום קרינת חשמל.

מקורות קרינה מרובים אלו יכולים ליצור בעיות תאימות אלקטרומגנטיות שיכולות לגרום לשיבוש עבודה של מכשירים פולטי קרינה כגון שלט לשער, שלט לרכב ועוד.

מומחה קרינה ידע לעשות סקר קרינה מקיף ולתת פתרון לבעיית הקרינה. גורמים אלו ועליית המודעות לקרינה גרמו לעליית הדרישה לבדיקות קרינה הדורשות מיומנות ומומחיות רבה שדורשת ניסיון של מומחה קרינה כדי לאתר את מקור הקרינה וכן לתת חוות דעת של מומחה קרינה למגוון רחב של בעיות הנוצרות בשל הקרינה ממקורות רדיו וחשמל.

מדידות מומחה קרינה בלתי מייננת וייעוץ מומחה קרינה אלקטרומגנטית הינם משימות הדורשות מומחיות רבה בתחום וניסיון שנים רב בתחום החשמל הסלולר וכן מומחיות רבה בתחום הקרינה בכלל.

כדי להיות מומחה קרינה בלתי מייננת דרוש ניסיון כמובן במדידת קרינה וכן מומחיות באיתור מקורות קרינה, בדרך כלל מומחי הקרינה בארץ הינם מדענים בעלי וותק רב של ניסיון מעמיק בתחום הקרינה עם ניסיון שמגיע מרקע צבאי או בטחוני, מגוון החברות הבטחוניות בארץ המתמחות בייצור מכשירים מבוססים מקורות קרינה כגון ראדרים, מכמים ועוד. כמוכן בוגרי צבא שהגיעו מחיל האוויר, מודיעין או קשר מגיעים עם ידע מומחה רב בתחום קרינת חמשלת רדיו ותאימות אלקטרומגנטית.

 

בין השירותים שתוכלו לקבל ממומחה קרינה ומומחה בדיקות קרינה ומהנדס מומחה של תאימות אלקטרומגנטית הינם:

מדידת קרינה, בדיקת קרינה, מדידת שטף מגנטי, בדיקת עוצמות שדה מגנטי, חיזוי קרינה, ניטור קרינה, איתור מקורות קרינה, ייעוץ בתחום הגנה מקרינה בלתי מייננת, מיגון מקרינה בלתי מייננת מרשת החשמל, בדיקת קרינה של חדרי שנאים, חוות דעת מומחה לגבי סיכוניים עתידים של חשיפה לקרינה כתוצאה מאנטנות סלולר, חישוב שדות קרינה אלקטרומגנטית שמקורם באנטנות סלולר, חישובי מומחה קרינה בתחומי הקרינה של רשת החשמל כולל חישוב ובתפלגות של  שדות מגנטים במרחב ומיגון קרינה על ידי בלימת השדות המגנטיים שמקורם בקרינת חשמל, חוות דעת מומחה קרינה לבתי משפט.

מומחה קרינה יתן לכם המלצות רבות בתחום זהירות מונעת מקרינה אלקטרומגנטית מאנטנות סלולר וקרינה ממכשירי הסלולר, כמוכן מומחה הקרינה ימליץ לכם על צעדי מנע בשביל למנוע חשיפת הציבור לשדות מגנטיים שמקורם בקרינת חשמל או קרינה אלקטרומגנטית שמקורה בקרינת רדיו או קרינת סלולר.

מומחי הקרינה המובילים בארץ, יתנו לכם סקר קרינה אלקטרומגנטית וכן סקר מומחה קרינה של תאימות אלקטרומגנטית, כך שבקריאת דוח המדידה של מומחה הקרינה תוכלו לדעת את מצב החשיפה שלכם לקרינה בלתי מייננת מסוג קרינה של אנטנות סלולר וכן קרינה כתוצאה של חשיפה לשדות אלקטרומגנטים של רשת החשמל וחדרי שנאים שנקראת באופן מדוייק חשיפת לשטף מגנטי..

המשרד להגנת הסביבה הוא האחראי במדינת ישראל למתן היתרים למדידת קרינה אלקטרומגנטית וכן אישורים לביצוע מדידות קרינה של שטף מגנטי ברשת החשמל.

מומחה קרינה לא חייב להחזיק אישור מטעם המשרד להגנת הסביבה, אבל רצוי מאוד שלמומחה הקרינה יהיה היתר לביצוע מדידות קרינה של המשרד להגנת הסביבה, כך שאם תצטרכו להשתמש בחוות הדעת של מומחה הקרינה בבית משפט יהיה לה ערך רב יותר.

למעשה מומחה קרינה הינו בדרך כלל מהנדס קרינה וברוב המקרים גם בודק קרינה מוסמך. למומחה קרינה פנית ובפתרון לבעיות הקרינה זכית !